Kis kamera, nagy stílus (kis csalódás)

A tesztet teljes terjedelmében elolvashatod a kamerabazis.hu oldalán:
klikk!
Camerazilla vs. Photosapiens
Kis kamera, nagy stílus (kis csalódás)
-fordított kedvezmények-
Itt az idő megkezdeni a karácsonyi vásárlást, még a készletek tartanak! Nem vagyok nagy híve a vásárlásra buzdításnak, de most egy kicsit más a helyzet, ugyanis januárra egyre többen jósolnak jelentős áremeléseket. (A Sony Britt képviselete épp ma jelentette be, hogy termékeinek árát akár 33%-al is emelni kényszerül!) (tovább…)
Tesztre került a Canon egyik friss, őszi megjelenésű kamerája, a HG20. Ez egy FullHD felbontású, merevlemezre és kártyára rögzítő videokamera. Vagyis egyszerre kínál nagy felbontást, és hosszú felvételi időt. Ezzel közvetlen kihívója többek között a Panasonic HDC HS100, Sony HDR SR11/SR12 vagy a JVC GZ HD30/HD40 modelleknek.
Bővebben a kamerabazis.hu oldalán
Nikon D90, D3x, Nikkor 18-105 DX
Ahogyan a Canonnál, úgy a Nikonnál is eljött az ideje legalább egy új modell bejelentésének. Különösebb spekulációk és pletykálkodás nélkül is biztosak lehetünk benne, hogy rövidesen bemutatásra kerül a Nikon D90. Hasonlóan időszerű lenne a D3-hoz hasonlóan FX formátumú, de annál nagyobb felbontású D3X bejelentése. Ám miközben a D90 egy már létező kategória új darabja, ami egyaránt rendelkezik kisebb és nagyobb testvérrel, addig a D3X egy kicsit új géposztály lesz a Nikon kínálatában.
Lássuk miről is van szó! (tovább…)
Canon EOS 5D II, 7D, 50D
Közeledik a Photokina. Már várjuk, mert izgalmas, érdekes. Mert új trendeket mutat. Mert jobban érezzük magunkat, miközben az új termékek megszerzéséről fantáziálunk. Kicsit szurkolunk a kedvenc márkánknak, hogy Ő hozza ki a legtöbb, vagy legnagyobb tudású gépet, de legalább a legérdekesebbet. Mintha csak valamiféle sportesemény közvetítését figyelnénk.
Lássuk elsőként az egyik legtöbbet emlegetett versenyzőt: (tovább…)
Micro FourThirds
Az Olympus és a Panasonic a tükörreflexes, cserélhető objektíves gépek legfiatalabb rendszerét egy igen jelentős módosítással fejlesztette tovább. A Micro FourThirds már nem DSLR, hiszen kivették belőle a tükröt!
Ez az elmúlt évek egyik legbátrabb, és leginkább jövőbemutató döntése, nem csak a fent említett két cég részéről. Az új formátum alighanem hasonló jelentőségű lesz, mint annak idején a Canon 300D megjelenése volt.
Lássuk mi is történt! (tovább…)
Bővebben... |
-Egyszer volt hol nem volt-
Van valami romantikus abban, amikor egy gyártó új terméke évekig csak ígéret. Főleg, ha az a termék időközben testet ölt és sokak tetszését elnyeri, illetve valamilyen szempontból a vetélytársaknál vonzóbb. Így volt ez az egykoron névtelen, ma pedig leginkább K1D vagy MZ-D-ként emlegetett géppel is, ami 2000-ben a maga 6megapixeles Full Frame szerkezetével igazán forradalminak tűnt. A működőképes prototípus bemutatását mégsem követte sorozatgyártás. (tovább…)
A Sci-fi és a tudomány is sok évtizede dédelget egy álmot a hatalmasnak tűnő távolságokat leküzdő, mégis csodálatosan rövid útról, a féreglyukról. A világokat összekötő képződmény ma még csupán fantáziánk világában él teljes bizonyossággal, miközben valós léte ma még kérdéses. (tovább…)
-Post PMA Trauma-
Véget ért a PMA, és már régen túljutottunk a CES-en. Láttunk számos új modellt, és buzgón spekulálunk a várható újabb modellek műszaki adatairól, áráról és megjelenésük idejéről. A fejlődés bizonyos részei egyértelműnek tűnnek. A DSLR piac tovább bővül, a Full Frame tovább terjed, stabilizátor nélkül már senki nem kínál elérhető árú rendszert. A legmélyebb műszaki tulajdonságokkal is úgy teszünk, mintha csak értenénk hozzájuk. Biztosra vesszük, hogy a közeljövőben 14bites RAW lesz minden rendes gépben, és, hogy ettől sokkal jobb lesz a képminőség. (tovább…)
-egy becenév kiérdemlésének újabb lépcsőfokai-
A Sigma ma a legnagyobb kínálattal rendelkező, független objektívgyártó, aki több foglalathoz is kínálja termékeit. Ezt a pozícióját, pedig napról napra erősíteni látszik,
újabb és újabb bejelentésekkel. (tovább…)
Bizony, már hivatalos, a Sony A300 és A350 léte. A két gép, ahogyan az a korábban kiszivárgott képeken is látszik, szerkezetileg majdnem azonos, legfőbb különbségük az érzékelő felbontása. Hasonló páros volt, a Nikon D40/D40X, de az elgondolás főbb előnyeit kiaknázta a Pentax K100D/K110D illetve istDS/istDL sorozat is. (tovább…)
Kérek minden hűséges Canon rajongót, most lapozzon tovább!
A most következő sorok, olyasvalakitől származnak, aki egy Canon EOS-al kezdte, de miután kezébe került egy másik gyártó gépe, azt nem tudta letenni. Olyanokat fogok írni, amelyek nem feltétlenül találnak egyetértésre.
Évek óta, a saját gépparkomat leszámítva, a Canon gépei fordulnak meg leggyakrabban a kezemben, mégis, valahogy sosem találtunk egymásra. Természetesen, ez azt is jelenti, az én logikámhoz közelebb áll, egy másik márka használata. Ez egy egyéni tulajdonság. Nem vagyunk egyformák, nem kell magunkévá tenni mások véleményét! (tovább…)
Megjelent a Canon EOS 400D utódja, a 450D. Az új gép, természetesen elődjénél nagyobb felbontással dicsekszik. Kategóriájában ma még egyedülálló, 12megapixeles CMOS érzékelőt használ. Új a gép váza és szerkezete is, így talán sikerült enyhíteni a 350/400D legnagyobb hátrányát, a némelyeknek kimondottan rosszul eső fogást. Ergonómia terén bíztató előrelépés, az eddigieknél nagyobb és világosabb kereső megjelenése. (tovább…)
A Casio ígéretéhez hűen bemutatta 60kép/másodperc sebességű fényképezőgépét.
Ez nem elírás! A gép valóban, akár 60db, egyenként 6megapixeles fénykép elkészítésére képes egy másodperc alatt! Ráadásul, ez nem is a leggyorsabb üzemmód, amire az új gép képes. (tovább…)